tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 9 sierpnia 2017
  • 11 sierpnia 2017

[ZDJĘCIA] Piknik Kultura osiedla - osiedle kultury w Parku Jaworek

W sobotę, 5 sierpnia w Parku Jaworek odbył się piknik dla dzieci związany z Programem Rewitalizacji dla Miasta Tychy. Tym razem pod hasłem „Kultura osiedla - osiedle kultury” bawiły się osiedla H i Ł.

Piknik Kultura osiedla - osiedle kultury w Parku Jaworek - 5.08.2017 · fot.


Dla najmłodszych przygotowano sporo bezpłatnych atrakcji wśród nich m.in. spektakl plenerowy „Balonowe Podróże” w wykonaniu Teatr w Ruchu, minionkowy taniec baletowy, pociąg do balonowej krainy, igrzyska - skoki w workach, lodowe rzeźby balonowe, przeciąganie liny, przeprawa przez kolorowy tunel, bańki mydlane. Nie zabrakło również atrakcji ruchowych, wśród których największym powodzeniem cieszyła się gra w dmuchanych kulach Bumper Ball. Dzieci w nich nie tylko grały, ale również się bezpiecznie zderzały, tarzały, a swoje wyczyny zachowywały na zdjęciach. Młodsze dzieci oblegały dmuchańce i trampoliny.

Na pierwszy w tym miejscu festyn zaprosił Urząd Miasta Tychy wraz z Miejskim Centrum Kultury w Tychach. Współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY.

---

Program Rewitalizacji to proces ożywiania miasta, który ma na celu dodania energii obszarom zagrożonym negatywnymi zjawiskami społeczno-gospodarczymi. Rewitalizacja jest inspirowana przez samorząd, powinna aktywizować i pobudzać mieszkańców, przedsiębiorców, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, organizacje pozarządowe oraz związki wyznaniowe do twórczego zmieniania problemowych części miasta na lepsze, bardziej przyjazne miejsca do życia.

BM, NOL Tychy / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.