tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 3 października 2017
  • 31 października 2017

Fotografie pospacerowe, wystawa i slide show w Andromedzie

Za nami:

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na wystawę i slide show (pokaz zdjęć) wykonanych podczas kilku spacerów fotograficznych po Tychach i Mikołowie.

Fotografie pospacerowe Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego · fot.


Wystawa w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda w Tychach czynna będzie do 3 listopada. Z kolei slide show odbędzie się w czwartek, 19 października o godzinie 19.00. Podczas slide show rozdawany będzie 16-stronicowy folder, zawierający najlepsze ujęcia. Na wystawie znajdą się 24 fotografie, po jednej każdego z autorów. Podczas slide show pokazanych zostanie około 300 zdjęć. Wstęp jest wolny.

- Swoje zdjęcia mógł zgłosić każdy uczestnik choćby jednego spaceru, nie tylko członkowie stowarzyszenia. Spacery fotograficzne przyciągają stale rosnące grono pasjonatów nie tylko z Tychów. TTF dba, aby robione wspólnie zdjęcia żyły dłużej niż przez zaledwie kilka dni w mediach społecznościowych i aby były później publicznie pokazywane, a ich autorzy mogli porównać swój punkt widzenia z perspektywą innych osób. Dlatego co roku efekty spacerów prezentowane są w tyskim Pasażu Kultury Andromeda - tłumaczy Marcin Zimnal.

Fotografie pospacerowe Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego · fot.


Jesienią minionego roku fotografowano Stadion Miejski w Tychach. Zimą było zwiedzanie Browaru Obywatelskiego, które przyciągnęło rekordową ilość chętnych. W maju zdjęcia powstawały w Mikołowie, między innymi na cmentarzu żydowskim i w Miejskiej Placówce Muzealnej. W lipcu w kadrach dominowały pociągi, perony i tory, bo spacer zwał się "Tychy po kolei". Podczas kolejnej imprezy przydatne były statywy i długie czasy naświetlenia, a nocne fotografowanie miasta ("Nightspotting") ułatwiło poruszanie się po nim specjalnym autobusem. Trasa ostatniego ze spacerów wiodła dookoła Jeziora Paprocańskiego.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Partner: laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM Tychy.

wystawa pospacerowa

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.