tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 17 listopada 2017
  • 7 grudnia 2017

Beata Boncol - nowe nazwisko w Alei Gwiazd Tyskiej Galerii Sportu

5 grudnia w Tyskiej Galerii Sportu odbyła się uroczystość uhonorowania w Alei Gwiazd Beaty Boncol - tyszanki, zawodniczki Klubu Olimpiad Specjalnych Pryzmat Tychy, działającego przy Ośrodku św. Faustyna, dwukrotnej złotej medalistki w bowlingu podczas Letnich Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Los Angeles w 2015 roku.

Beata Boncol (z prawej) w towarzystwie znanych tyskich sportowców Agnieszki Zięby, Zygmunta Hanusika i Łukasza Kopczyka, którzy już znaleźli swoje miejsce w Alei Gwiazd. · fot.


Beata, która z powodzeniem uprawia również łyżwiarstwo szybkie, pływanie i żeglarstwo, ma teraz w Alei swoje zdjęcie i biogram obok tak wybitnych i rozpoznawalnych sportowców związanych z Tychami, jak m.in. piłkarze Arkadiusz Milik i Jerzy Dudek, hokeiści Mariusz Czerkawski, Henryk Gruth i Krzysztof Oliwa, lekkoatleci Lucyna Langer-Kałek i Witold Bańka, himalaiści Krzysztof Wielicki i Adam Bielecki, kolarz Zygmunt Hanusik czy siatkarki Aleksandra Jagieło i Sylwia Pycia

Beata Boncol obok swojego zdjęcia w Alei Gwiazd. · fot.


- O Beacie i jej sukcesach sportowych nie pisze się na pierwszych stronach gazet, jej medale są jednak równie cenne jak te piłkarzy, lekkoatletów czy hokeistów. Ich zdobycie wymaga zupełnie innego rodzaju wysiłku. Bo Beata w drodze do sukcesu musiała dać sobie radę z wieloma trudnościami, które dla zawodowych sportowców są najczęściej sprawą nawet niewartą uwagi. Swoimi wybitnymi dokonaniami sportowymi, ale też cechami charakteru, Beata w pełni zasłużyła sobie na miejsce w Alei Gwiazd Tyskiej Galerii Sportu. Niech będzie wzorem dla innych sportowców - podkreślała w laudacji Hanna Kołodziejczyk, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Nr 8 w Tychach, którego Beata Boncol jest absolwentką.

W uroczystości wzięli licznie udział sportowcy, rodzina i koledzy Beaty ze środowiska Olimpiad Specjalnych, nauczyciele, trenerzy, a także prezydent Miasta Tychy Igor Śmietański.

Beata Boncol - nowe nazwisko w Alei Gwiazd Tyskiej Galerii Sportu - 5.12.2017 · fot.

BM / tychy.info, źródło: Tyska Galeria Sportu

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.