tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 7 grudnia 2017
  • 14 grudnia 2017

"Z pasją przez życie" - czwarte spotkanie historyczne w Muzeum

Za nami:

"Z pasją przez życie" to tytuł czwartego spotkania w cyklu historycznym Mozaika Górnośląska, na które Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza do Starego Magistratu (pl. Wolności 1) w czwartek, 14 grudnia o godzinie 18.00. Wstęp jest wolny.

Gośćmi spotkania będą Gabriel Pierończyk, autor książki "Czułowski kocioł", opartej na wspomnieniach najstarszych mieszkańców Czułowa z lat II wojny światowej oraz Marcin Zarzyna, prowadzący fanpage "Stare Tychy" na Facebooku, autor wielu artykułów poświęconych tyszanom i historii Tychów. Spotkanie poprowadzi Marek Piechniczek, dziennikarz, rodowity tyszanin.

W czasie spotkania mowa będzie m.in. o tym, jak ważna w poznawaniu przeszłości jest historia lokalna, jak cenne są opowieści naocznych świadków i zapisane w ich pamięci obrazy, a także jak rodzi się pasja poszukiwania informacji o najbliższym otoczeniu i jego mieszkańcach.

August Stabik
August Stabik, właściciel sklepu nieopodal kościoła pw. św. Marii Magdaleny w Tychach, zniszczonego w styczniu 1945 roku, po wkroczeniu do Tychów Armii Czerwonej. Obok Augusta stoją jego żona Waleska i córka Anna. Historię Augusta Stabika opisał Marcin Zarzyna. · fot.


Mozaika Górnośląska to zainaugurowany przez Muzeum we wrześniu cykl historycznych spotkań, którego gośćmi są znawcy regionu, naukowcy, pasjonaci różnych dziedzin. Poruszane są tu tematy skupione wokół historii, kultury, tradycji i zwyczajów, a nade wszystko mieszkańców Górnego Śląska, ich pasji, zainteresowań i twórczości.

Muzeum Miejskie w Tychach

43-100 Tychy
ul. Plac Wolności 1

tel. 32 718 20 22

BM / tychy.info, źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.