tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 13 grudnia 2017
  • 6 stycznia 2018

Giganci dla Świetlikowa: TSA, IRA, Miuosh, Cree, Bednarek, SIQ

Co łączy fanów reggae, rocka, rapu, metalu i bluesa? To, że każdy chce pomagać potrzebującym! 23 marca w Spodku wyjątkowi artyści najróżniejszych gatunków spotkają się w szczytnym celu - by zagrać charytatywnie dla Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo!

Na największej scenie Katowic fenomenalny Kamil Bednarek spotka się zespołem IRA, legendarne riffy TSA zderzą się rapem Miuosha. Młodą, burzliwą krew polskiego rocka zaprezentuje zespół SIQ, a wybuchową mieszankę zamyka i dopełnia ambasador Fundacji - Sebastian Riedel & Cree z gośćmi specjalnymi.

- W jednym miejscu i czasie zgromadzi nas miłość do muzyki, ale przede wszystkim chęć uczynienia świata lepszym, gdyż cały dochód z koncertu przekazany zostanie na rzecz Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo, by pomóc jej bezpłatnie opiekować się dziećmi dotkniętymi nieuleczalną chorobą - informują organizatorzy.

Bilety na to wydarzenie dostępne są w stacjonarnych punktach sprzedaży: EMPiK, Saturn, Media-Markt, a także w serwisie TicketPro od 65 do 99 zł.

Giganci dla Świetlikowa


Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci działa od 2009 roku obejmując swą opieką dzieci nieuleczalnie chore. Wykwalifikowany personel każdego dnia pokonuje setki kilometrów i dojeżdża do domów małych pacjentów w myśl idei, iż przewlekle chore dzieci powinny przebywać w warunkach domowych, wśród swoich najbliższych. W tym roku z inicjatywy Fundacji wystartował z kolei zupełnie nowatorski projekt - Centrum Opieki Dziennej Świetlikowo. To niezwykłe miejsce na mapie Polski. Przypomina przedszkole czy świetlicę z pełną profesjonalną opieką pielęgniarek, opiekunów medycznych, rehabilitantów, logopedy, pedagoga oraz psychologa.

Świetlikowo niesie w pełni bezpłatną pomoc nie tylko dzieciom z różnych miast Śląska, ale także ich rodzicom, którzy poświęcając się przez lata opiece nad ciężko chorym dzieckiem, rezygnują ze swojego życia zawodowego i - niejednokrotnie - towarzyskiego. Dzięki Centrum Opieki Dziennej otrzymują coś, czego brakowało im od tak dawna - wytchnienia od prozy ich życia. Dla dzieci zaś Świetlikowo tworzy namiastkę tego jak powinno wyglądać beztroskie dzieciństwo.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze