tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 27 lutego 2018
  • 10 marca 2018

Warsztaty na temat informelu w Muzeum Miejskim

Za nami:

Dzieci w wieku od 7 do 12 lat zapraszamy do Muzeum Miejskiego w Tychach na kolejne warsztaty Moniki Sojki w cyklu „W świecie twórczej wyobraźni”. Tematem marcowych zajęć jest informel.

Warsztaty odbędą się w sobotę, 10 marca o godzinie 12.00 w Dawnej Młótowni. W czasie spotkania uczestnicy poznają pojęcia: informel (sztuka bezkształtna), abstrakcyjny ekspresjonizm, taszyzm, malarstwo kaligraficzne, malarstwo materii, action painting. Zwrócą uwagę na historię powstania tego ruchu artystycznego w sztuce XX wieku, przywołane zostaną nazwiska takich postaci, jak: Wols, Hans Hartung, Jean Fautrier, Jean Dubuffet, Henri Michaux, Antoni Tàpies i Alfred Manessier; zapoznają się także z różnymi sposobami tworzenia dzieł w nurcie informelu.

W części praktycznej stworzą prace zainspirowane poznanymi dziełami.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Czas trwania wynosi 2 godziny. Koszt: 10 zł (płatne przed warsztatami). Zapisy przyjmuje Anna Kura - tel. (32) 327-18-21, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl.

Muzeum Miejskie w Tychach

43-100 Tychy
ul. Plac Wolności 1

tel. 32 718 20 22

BM / tychy.info, źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.