Ogoszenia Tychy Ogoszenia Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 8 września 2018
  • 10 września 2018

[ZDJĘCIA] Stary dobry klimat PRL-u, czyli III Tyska Wystawa Klasyków

W niedzielne popołudnie na terenie Huty Paprockiej zorganizowano III Tyską Wystawę Klasyków. Fani samochodów rodem z PRL-u mieli okazję podziwiać prawdziwe perły motoryzacji.

III Tyska Wystawa Klasyków - 9.09.2018 · fot.


Fiaty 126p, wartburgi, polonezy, ale także zdobycze zachodniej branży motoryzacyjnej - te i wiele innych pojazdów mogliśmy podziwiać w trakcie zorganizowanej przez Tyski Ruch Klasyków i Hutę Paprocką III Tyskiej Wystawy Klasyków. Motywem przewodnim imprezy była Polska Ludowa i myśl motoryzacyjna tego okresu. Starsi mogli przypomnieć sobie auta przemierzające ulice miast owianych aurą socjalistycznej propagandy. Stąd w wielu miejscach na terenie parkingu Huty Paprockiej rozwieszone były dawne plakaty i banery z typowymi dla okresu PRL hasłami, a także cytatami z kultowych filmów. Młodsi mieli okazję przenieść się w czasie i poczuć klimat, jaki towarzyszył ich dziadkom i rodzicom w codzienności życia w PZPR.

W specjalnych namiotach przygotowano typowy dla socjalistycznej Polski wystrój mieszkania, a także wystawę pełną przedmiotów używanych na co dzień w okresie, w którym „nic nie było ale wszyscy mieli wszystko”.

BM, joa / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA