Ogoszenia Tychy Ogoszenia Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 16 października 2018
  • 26 października 2018

Set dj’ski w Andromedzie. Elektro-folk na dobry początek jesieni

Za nami:

DJ 5cet - pionier drum’n’bassu na Śląsku, autor muzyki do filmu o Paktofonice „Jesteś Bogiem” oraz twórca projektu ElectroKilar - na koncercie w Tychach!

DjJ 5cet
DjJ 5cet · fot.


W jesienny piątkowy wieczór, 26 października Szymon Padoł znany jako DJ 5cet zaserwuje nam tym razem - zaaranżowane specjalnie na potrzeby naszego wydarzenia - remiksy dawnych śląskich utworów w połączeniu z elektroniką! Set rozpocznie się o godz. 19.00. Zapraszamy do Pasażu Kultury Andromeda w Tychach (pl. Baczyńskiego 2).Szymon Padoł to producent muzyczny, kompozytor muzyki filmowej, filmowiec, autor licznych remiksów audio i video. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na wydziale Radia i Telewizji.

Skończył podstawową szkołę muzyczną w klasie perkusji, grał na basie w kapelach punkowych. Elektronika interesowała go zawsze, na osiemnastkę kupił sobie profesjonalną kartę muzyczną do komputera, a gramofony - gdy zaczął pracować w Londynie (1999). Popularność przyniosła mu płyta "DJ 5:cet prezentuje: R+", z remiksami wszystkich piosenek z płyty Pokahontaz "Receptura" (2005). Brał udział w ogólnopolskiej trasie koncertowej "MTV Pokahontaz R+ Tour", w czasie której odpowiedzialny był za wizualizacje.
Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej m.in. z Kazikiem Staszewskim, Syntetic, Paktofoniką.

Chętnie eksploruje obszary dźwięku i obrazu ruchomego. Pasjonat podróży.

Jednym z najważniejszych dzieł Szymona Padoła z ostatniego czasu jest projekt ElectroKilar, powstały w 2017 roku, z okazji 85. rocznicy urodzin wybitnego kompozytora muzyki symfonicznej i filmowej Wojciecha Kilara. Dzięki projektowi publiczność miała okazję usłyszeć najwspanialsze dzieła słynnego kompozytora w nowoczesnych i zaskakujących aranżacjach elektronicznych. DJ 5cet wykonał je wraz z muzykami Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO pod batutą Marka Mosia.


Jeśli jesteście ciekawi, jak zabrzmią remiksy dawnych śląskich utworów wybrane i zaaranżowane przez Szymona Padoła, koniecznie przyjdźcie na koncert do Andromedy!

DjJ 5cet


Muzeum Miejskie w Tychach

43-100 Tychy
ul. Plac Wolności 1

tel. 32 718 20 22

BM / tychy.info, źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.