Ogoszenia Tychy Ogoszenia Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 23 listopada 2018
  • 31 grudnia 2018

Rok 2018 fotograficznym okiem - wystawa TTF

Za nami:

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Miejskie Centrum Kultury w Tychach podsumowało 2018 rok w ramach wystawy "2018", na której jak w kalejdoskopie zobaczymy to, co działo się w ciągu minionych 365 dni.

Rok 2018 fotograficznym okiem · fot.


Fotografujący tyszanie zapraszają do wspólnej fotopodróży po odległych miejscach i tych, które dobrze znamy, mniej i bardziej codziennych sytuacjach z naszego otoczenia. Jedno jest pewne - zobaczymy znów świat widziany w sposób niecodzienny.

Wystawa "2018" jest podsumowaniem roku widzianego oczami członków Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Zobaczymy fotografię czarno-białą i kolorową, architekturę i makro, przyrodę i sport, reportaż i portret wykonane przez pasjonatów należących do stowarzyszenia. Każde zdjęcie jest przemyślane, oddaje zainteresowania i sposób patrzenia na świat fotografującego.

O swoim zdjęciu Marta Poloczek, autorka fotografii promującej wystawę, opowiada w nawiązaniu do swoich pasji: Fotografia i morsowanie pojawiły się w moim życiu niemalże równocześnie i co tu dużo mówić, odmieniły je o 180 stopni. Stałam się morsem i fotografem amatorem uwieczniającym powiększająca się z tygodnia na tydzień grupkę zapaleńców. Mówiąc o okolicznościach wykonania zdjęcia, członkini TTFu rozbiera na czynniki pierwsze zjawisko, które udało jej się sfotografować na Paprocanach. Zastanawiając się, co takiego jest w tych zimnych kąpielach, że zyskują coraz więcej zwolenników wspomina o poprawie zdrowia i odporności, ale i kwestiach psychiki - przełamanie lęku przed zimną wodą, wyjście poza strefę komfortu nie tylko dodają nam w życiu odwagi, ale powodują, że jesteśmy szczęśliwsi, pozytywnie nastawieni i otwarci. Zresztą wystarczy popatrzeć na parę na zdjęciu.

Rok 2018 fotograficznym okiem
Rok 2018 fotograficznym okiem · fot.


Po raz kolejny okazuje się, że obraz wyraża więcej niż tysiąc słów. Czy tak będzie także w przypadku pozostałych 22 fotografii, które zobaczymy na wystawie? Jedno jest pewne - TTF po raz kolejny pokazuje swoją uniwersalność i różnorodne podejście do fotografii. Ponownie także pozwoli zabrać kawałek fotografowanej rzeczywistości do domu, ponieważ wystawie towarzyszy 16-stronicowy folder z wybranymi zdjęciami. 

Współorganizatorzy: Miejskie Centrum Kultury w Tychach i Teatr Mały w Tychach.
Partner: laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM Tychy. 
Patronat: Tychy Press Photo.

Wystawa będzie czynna do 11 stycznia 2019 r.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne jest stowarzyszeniem, w którym miłośnicy malowania światłem z Tychów i okolic mogą rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w pokazach, wystawach, warsztatach, plenerach fotograficznych i spotkaniach ze znanymi fotografami. Do  TTF-u należą zarówno zawodowi fotografowie jak i amatorzy.

rok 2018 fotograficznym okiem

BM / tychy.info, źródło: Tyskie Towarzystwo Fotograficzne

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA