Ogoszenia Tychy Ogoszenia Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 29 listopada 2018
  • 7 grudnia 2018

Wernisaż wystawy „Tychy - sacrum w mieście socjalistycznym”

Za nami:

W piątek, 7 grudnia o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum Miejskiego w Tychach w Starym Magistracie (pl. Wolności 1) odbędzie się wernisaż wystawy „Tychy - sacrum w mieście socjalistycznym”.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie kilkanaście kościołów zaprojektowanych w okresie wielkiej budowy miasta (1951-1989) oraz obiekty wcześniej istniejące, które weszły w obręb jego rozszerzających się granic. Ich autorami są m.in. Stanisław Niemczyk, Bożena i Janusz Włodarczykowie, Grzegorz Ratajski oraz Zbigniew Weber.

Ekspozycję tworzyć będą makiety, projekty prezentujące różne stadia rozwojowe koncepcji, fotografie archiwalne oraz współczesne - wykonane z ziemi i z lotu ptaka. Zestawienie powyższe pozwoli na konfrontację przeszłości z teraźniejszością. Uwidoczni zmiany jakie zaszły w samych budynkach oraz ich otoczeniu.

Wystawa potrwa do 13 kwietnia 2019 roku.

Ekspozycja objęta została honorowym patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział w Katowicach. Kuratorem jest Patryk Oczko, kustosz w Dziale Sztuki Muzeum Miejskiego w Tychach. Już 15 grudnia o godz. 12.00 odbędzie się pierwsze oprowadzanie kuratorskie po wystawie.

Wystawa „Tychy - sacrum w mieście socjalistycznym”


43-100 Tychy
ul. Plac Wolności 1

tel. 32 718 20 22

BM / tychy.info, źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA