Ogoszenia Tychy Ogoszenia Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 26 grudnia 2018
  • 31 grudnia 2018

Sylwester na Stadionie Śląskim? Będą dodatkowe pociągi do Tychów

Za nami:

Największa impreza sylwestrowa odbędzie się na legendarnym Stadionie Śląskim. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.- Zapraszam wszystkich mieszkańców naszego regionu, ale też z innych części kraju. To będzie niezapomniana noc. To będzie energetyczne przeżycie, które pozwoli nam wszystkim wejść w 2019 rok z pozytywną energią - zachęca marszałek Jakub Chełstowski.

Sylwestrowa Moc Przebojów ruszy o godzinie 20.00. Bramy zostaną otwarte już o godzinie 18.30.

Wszystkie osoby wybierające się na Stadion Śląski zachęcamy do skorzystania z komunikacji publicznej, która kursować będzie ze zwiększoną częstotliwością. Park Śląski udostępnił miejsca parkingowe. Bilet parkingowy można zakupić w przedsprzedaży internetowej na stronie www.ticketmaster.pl do dnia 31 grudnia do godz. 16.00 w cenie 20 zł. Po zakupie bilet należy wydrukować i kierować się do Strefy Parkingowej poprzez współrzędne GPS podane na bilecie. Jeżeli w przedsprzedaży internetowej nie zostaną wykupione wszystkie miejsca parkingowe, będzie możliwość ich zakupienia na miejscu, w dniu imprezy, w momencie wjazdu na teren Parku Śląskiego, jednak w sprzedaży bezpośredniej cena biletu parkingowego wynosić będzie 30 zł. Liczba miejsc parkingowych na terenie Parku jest ograniczona.

sylwester na stadionie śląskim
Sylwester na Stadionie Śląskim? Będą dodatkowe pociągi do Tychów · fot.


Oprócz specjalnego rozkładu jazdy będzie też zwiększony tabor Kolei Śląskich. Dodatkowe pociągi wyruszą z Katowic w cztery kierunki - do Tychów Lodowiska, Gliwic, Zawiercia oraz Rybnika. Odjazd został tak zaplanowany, by możliwy był powrót do centrum Katowic z imprezy na Stadionie, a następnie przesiadka na pociąg. Pociągi do Gliwic, Zawiercia i Tychów wyruszą o tej samej godzinie - 01:45, a pięć minut później odjedzie pociąg do Rybnika.

W sylwestrowych pociągach będzie obowiązywać normalna taryfa. Do dyspozycji podróżnych będzie otwarta całą dobę kasa na katowickim dworcu, a dodatkowo, aby zminimalizować ewentualne kolejki, zapewnione zostanie wsparcie konduktora, którego będzie można spotkać w holu głównym. Na dworcu dostępne są również trzy biletomaty.

- Wybór komunikacji publicznej w tym dniu to szczególnie dobre rozwiązanie w przypadku wydarzeń w centrum miast, gdzie trudno znaleźć miejsce do parkowania, a powrót często wiąże się ze staniem w korkach. Odpada również dylemat, kto jako kierowca musi sobie odmówić symbolicznej lampki szampana o północy. Podczas ubiegłorocznej imprezy na taką formę powrotu zdecydowało się ponad 2000 osób. Zachęcamy, by i tym razem Nowy Rok przywitać z Kolejami Śląskimi - zachęcają przedstawiciele Kolei Śląskich.

Gospodarzami Sylwestrowej Mocy Przebojów 2018 są Telewizja Polsat, Miasto Katowice i Województwo Śląskie, a organizatorami imprezy są Stadion Śląski i firma Music Company. Patronami medialnymi są Fakt i Radio Eska.

Sylwester na Stadionie Śląskim

BM / tychy.info, źródło: Urząd Marszałkowski, Koleje Śląskie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA