Ogoszenia Tychy Ogoszenia Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 28 lipca 2019
  • 15 sierpnia 2019

Jubileuszowa edycja Portu Pieśni Pracy w Tychach: 5 scen,8 koncertów

Tychy, 23-25 sierpnia, 5 scen, 8 koncertów, kilkunastu wykonawców z kraju i specjalni goście z Francji. Przed nami kolejna, jubileuszowa XXXV edycja Portu Pieśni Pracy, festiwalu szantowego organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach i zespół Perły i Łotry, który od lat w drugiej połowie sierpnia gromadzi w Tychach miłośników szant, muzyki żeglarskiej i folkowej.

Loading...


W tym roku Port Pieśni Pracy odbędzie się nie tylko nad dobrze znanym mieszkańcom Śląska Jeziorem Paprocany, ale także w kilku innych lokalizacjach tak, by muzyka żeglarska rozbrzmiewała w różnych częściach miasta, na różnych jego poziomach - od podziemi klubu, gdzie odbędzie się sobotni koncert nocny, aż po pokład statku górującego nad Paprocanami, gdzie zaprosimy w niedzielę najmłodszych amatorów piosenek żeglarskich.

Festiwal ma wieloletnią tradycję i stanowi markę, która co roku przyciąga do Tychów miłośników szant i muzyki folkowej z całej Polski, a nawet zagranicy. Port Pieśni Pracy to integracja międzypokoleniowa, spotkania znajomych, których łączy pasja żeglarska i zamiłowanie do muzyki, a także spędzanie czasu w otoczeniu charakterystycznych dla miasta Tychy atrakcji turystycznych, w tym wielokrotnie docenianego i nagradzanego Jeziora Paprocany.

Festiwal - oprócz zabawy - często niesie ze sobą także akcje społeczne czy charytatywne - tak będzie i tym razem, bowiem podczas wydarzenia będą zbierane fundusze na rehabilitację przyjaciela ze sceny szantowej - Andrzeja Qnię Grzelę, wokalistę Ryczących Dwudziestek.

Spotkajmy się w Tychach, które na czas wydarzeń sierpniowych staje się miastem portowym położonym nad malowniczym Jeziorem Paprocany!

Szczegóły na stronie: www.fb.com/PortPiesniPracy

port pieśni pracy

BM / tychy.info, źródło: MCK

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA