Ogoszenia Tychy Ogoszenia Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 13 listopada 2019
  • 18 listopada 2019

"Wielki John Barrymore" - spektakl z udziałem J. Treli w Teatrze Małym

Za nami:

18 listopada o godzinie 18:00 Teatr Mały zaprasza na spektakl z udziałem Jerzego Treli pt. „Wielki John Barrymore”. Przedstawienie realizowane przez Teatr STU z Krakowa.

Wielki John Barrymore to tragikomedia przesiąknięta dymem i zapachem alkoholu. Sarkazm przeplata się z rozgoryczeniem, cierpienie ze szczęśliwymi wspomnieniami, śmiech z momentami zadumy. To spektakl, który po prostu trzeba zobaczyć.

„Wielki John Barrymore” William Luce - Teatr Mały/ Teatr STU/ SCENA KONESERA - 18 listopada godz. 18.00. Bilety w cenie 65 zł.
 
"Wielki John Barrymore" - spektakl z udziałem J. T


John Barrymore (1882-1942) - aktor amerykański lat dwudziestych i trzydziestych,  dzisiaj kojarzony jedynie jako dziadek hollywoodzkiej gwiazdy - Drew Barrymore. Był artystą o nieprzeciętnym, wszechstronnym talencie, zasłynął nie tylko jako aktor teatralny, znakomity odtwórca ról Szekspirowskich bohaterów, ale i filmowy. Występował na scenach Broadway’u i w słynnych hollywoodzkich produkcjach (m.in. Dr. Jekyll and Mr. Hyde z 1920). Świetnie zapowiadająca się kariera Barrymore’a nie miała jednak szans na pomyślny rozwój. Nałóg alkoholowy, obyczajowe skandale, w końcu postępująca choroba i  kłopoty z pamięcią skazały Barrymore’a na przedwczesną zawodową śmierć.

W przedstawieniu STU Johna Barrymore’a gra Jerzy Trela. Dwie różne aktorskie osobowości, dwie odmienne biografie, dwa wielkie sceniczne talenty stanowią dla siebie zwierciadło. Słyszymy historię życia, pełną anegdot, poruszającą, ale i zabawną, chwilami pełną ciepła, momentami gorzką. Echem odbijają się w niej fragmenty zagranych ról i najmocniejsze ze wszystkich pragnienie - by zejść ze sceny w pełnym blasku reflektorów. Niezapomnianym.

Obsada:
JOHN BARRYMORE: Jerzy Trela
SUFLER: Aleksander Fabisiak
Twórcy:
AUTOR: William Luce
TŁUMACZENIE: Elżbieta Woźniak
REŻYSERIA: Krzysztof Jasiński
Premiera 16 maja 2013 roku

43-100 Tychy
ul. kard. A. Hlonda 1

tel. 32 227 20 67
tel. 32 227 36 11
fax 32 227 20 67

BM / tychy.info, źródło: Teatr Mały

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA