Ogoszenia Tychy Ogoszenia Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Rozrywka

  • 13 listopada 2019
  • 16 listopada 2019

Żywiołowy potańc z Kapelą Niwińskich z przytupem na Osiedlu A

Za nami:

Muzeum Miejskie w Tychach kontynuuje działania w przestrzeni Osiedla A. I tym razem odbędą się tańce połączone z elementami nauki podstawowych kroków oraz zabaw tanecznych. Będzie to także wyjątkowa okazja, by poznawać kolejne instrumenty, na których grają nasi goście.

Żywiołowy potańc z Kapelą Niwińskich z przytupem n


Ten muzyczny kolektyw to uczniowie wiejskich muzykantów, praktycy i badacze muzycznych tradycji Polski, inicjatorzy działań na rzecz ożywiania rodzimej tradycji muzycznej. Czerpią z muzyki skrzypcowej Polski Centralnej i południowo-wschodniej - uczyli się jej wprost od rdzennych mistrzów oraz znajdowali w archiwalnych nagraniach i zapisach nutowych. Wykonując wiejskie tańce i zabawy, sięgają po sprawdzoną przez pokolenia formułę spontanicznego, wiejskiego muzykowania, kultywując taneczny kontekst starej muzyki. Grają m. in. wiejskie oberki i ciągłe mazury śpiewaki, poleczki, krakowiaki, walczyki. Chętnie wracają ze swoją muzyką do miejsc, z których ona wyszła - grali na lokalnych festiwalach, wiejskich i miejskich potańcówkach oraz weselach.

„Z przytupem” to propozycja Muzeum Miejskie w Tychach w ramach cyklu „Kultowe Osiedle A” oraz Programu Rewitalizacji dla Miasta Tychy.

W grudniu spotykamy się w tym samym miejscu, a naszymi gospodarzami będą Rube Świnie. Wspólne kolędowanie 28 grudnia (sobota), godz. 18.00.

data: 16 listopada (sobota), godz. 18.00
miejsce: Akademia Cafe, ul. gen. Wł. Andersa 22
gospodarze: Kapela Niwińskich
Mateusz Niwiński - skrzypce
Agnieszka Niwińska - baraban, bęben obręczowy
Kuba Mielcarek - basy
Aleksander Kwietniak - klarnet
wstęp wolny

więcej: muzeum.tychy.pl/wydarzenie/potanc-z-kapela-niwinskich-z-cyklu-kultowe-osiedle-a-oraz-z-przytupem/

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA